מכשיר האל פסק הוא מכשיר חיוני שעוזר לנו לשמוע על המכשירים החשמליים שלנו ועל המידע שנמצא בשימוש בהם. המכשירים האלו יכולים לשמש גם אנשים פרטיים בבתים שלהם וגם עסקים וחברות. במאמר הבא נדבר על בחירת אל פסק באופן כללי.

הדבר הראשון שאנחנו צריכים לבחור באל פסק זה את הסוג שלו.

  • Offline/Standby
  • Line Interactive
  • Online

השיטה הראשונה, Offline, בפירושה המילולי 'מנותק' היא שיטה בה האל פסק משמש כמתווך בין המכשיר לחשמל אך החשמל שמתקבל למכשיר עובד כרגיל עד אשר מתבצע ניתוק של החשמל. רק אז מתחיל האל פסק לעבוד ולשמש כגיבוי.

השיטה השניה, Line Interactive היא דומה לשיטה הראשונה, רק שההבדל כאן היא שמערכת האל פסק לא משמשת רק כמתווכת אלא היא גם מייצבת את המתח שמתקבל ומעבירה אותו למכשיר. זוהי השיטה המועדפת בשימוש הביתי.

השיטה השלישית, Online היא שונה מהשאר. בשיטה זו מערכת האל פסק לא משמשת כמתווכת אלא ממש כמקור. החשמל שמקבל המכשיר מגיע מהסוללה של מערכת האל פסק ולכן במקרה של ניתוק לא יורגש שום שינוי ולו הכי קטן מכיוון שהמכשיר ימשיך לקבל את החשמל כרגיל כפי שהוא קיבל עד אז.

לקריאה בהרחבה

התאמה למכשיר שלכם

כשרוצים לרכוש מערכת אל פסק, חשוב להתאים את המערכת למכשיר שלכם. יש כמה פרמטרים שיעזרו לכם להיות בטוחים שהמערכת מתאימה לכם. מומלץ להתקשר אלינו ולקבל פרטים נוספים ומדויקים יותר בשיחת ייעוץ, אך באופן כללי חשוב לשים לב לפרטים הבאים.

  • הספק – ההספק של מערכת האל פסק נמדדת ב-VA (וולט אמפר) והחשמל בבית נמדד ב-Wat ולכן יש לבצע המרה של הנתונים כדי למצוא את ההתאמה ואף מומלץ לקנות מכשיר אל פסק עם הספק יותר גבוה לצרכים עתידיים.
  • זמני גיבוי – מכשיר אל פסק לא יכול לפעול לנצח באמצעות הסוללה שלו ולכן חשוב להבין מה הצרכים שלכם מבחינת זמני גיבוי. ישנם מכשירים שמאפשרים עבודה של 10 דקות, יש כאלו לחצי שעה ויש אף יותר.
  • צג ונתונים – מכשירים רבים לא נותנים יותר מדי מידע על פעולת המכשיר, אך מכשירים מתקדמים מאפשרים לכם לקבל מידע כמו מצב הסוללה ואף ישנם מכשירים חכמים המבצעים כיבויים 'חכמים' לשעת הצורך על מנת לא לגרום נזק למכשיר החשמלי.
  • השפעת המכשיר על הסביבה – יש לקחת בחשבון את גודל המכשיר, את ההתחממות שלו ביחס לעבודה, את הרעש שהוא מוציא ועוד.. הכל בהתאם לצרכים שלכם.
  • חיבורים – לא כל המכשירים באים עם אותם חיבורים, יש כאלו שמצריכים שקעים מסוימים או חיבורי רשת ועל כן יש לקנות את המכשיר המתאים.

על כל אלו יש פרמטרים חשובים לא פחות של איכות בנייה ומחיר נוח. מומלץ לפנות אלינו על מנת לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר למכשיר האל פסק שלכם! אנחנו מייצרים מכשירים איכותיים בהתאמה אישית לצרכים שלכם ומתאימים גם לרכישה של כמויות גדולות.