כפי שהסברנו במאמר שמסביר מה זה אל פסק, מערכות אל פסק נועדו כדי לתת למעשה גיבוי במקרים של הפסקת חשמל. אך למרות שהרעיון הכולל הוא זהה, ישנן מערכות שונות שנועדו למכשירים ולמטרות שונות. הנה כמה מהסוגים העיקריים של מערכות אל פסק.

מערכת בסיסית

מכשירי האל פסק הבסיסיים ביותר עובדים בצורה של Offline \ Online. המכשיר (למשל, מחשב אישי) מחובר לשקע החשמל עם האל-פסק כמתווך וברגע שהוא מזהה הפסקת חשמל הוא מפעיל את מצב הגיבוי ומשתמש באנרגיה שנצברה בסוללה.

Line Interactive

מכשירי אל פסק שעובדים בשיטת Line Interactive עובדים בדומה למערכות הבסיסיות רק שבמקרה כזה תפקידן הוא גם לייצב את המתח הנכנס. בנוסף לכך, מכשירים אלו בעלי מהירות תגובה מהירה של פחות מ-4 מילי שניות והן מומלצות מאוד לשימושים רבים.

On-Line

באמצעות שיטה זו הכשיר מקבל את המתח ישירות מסוללת האל פסק כך שלמעשה זוהי השיטה האידיאלית לשמירה על רצף עבודה בטוח לגמרי. מכשירי אל פסק On-Line נועדו לשימושים רבים ומשתמשים בהם גם במקרים שלחשמל יש חשיבות רבה בעסקים, בשמירה על שרתים ועוד… במערכת זו משתמשים במערכת המרה כפולה. המתח שנכנס למערכת הוא AC ובמערכת האל פסק הוא עובר המרה ל-DC ואז שוב ל-AC כך שבסופו של דבר במקרה של הפסקת חשמל לא יורגש שום שינוי אפילו לרגע.

מערכת גיבוי DC

מערכות גיבוי DC נועדה בעיקר עבור גיבוי לזמן ארוך ולצרכנים אשר צריכים זרם ישר ומתח DC. שימוש זה נעשה בעיקר בתעשייה, בבתי חולים, במקומות עם כלי עבודה גדולים, כשנעשה שימוש ברשתות גדולות של מצלמות ועוד…